0
Following
1
Follower
0
Boost

خرید و فروش رمزارز ها

بازار کریپتوکارنسی پس از اختراع بیت کوین (bitcoin) بر بستر بلاک چین، شروع به ایجاد تحول در دنیا و صنعت ارزی جهان کرد. پس از اختراع BTC حوزه ارزهای رمزنگاری شده همچنان به پیشرفت و تولید رمز ارزهای بیشتر مانند اتریوم، تتر، کاردانو، دوج کوین و… ادامه داد و تا به الان که حدود ۱۳ سال از اختراع بیت کوین می‌گذرد، این بازار هنوز که هنوز است زنده و در حال رشد است. اما سوال مهمی که پیش می‌آید این است که مهمترین ارزهای بازار پس از بیت کوین چه ارزهایی هستند؟ اتریوم و تتر پس از بیت کوین با ارزش ترین ارزهای بازار از لحاظ مارکت کپ هستند. (البته هر از چندگاهی جایگاه تتر با ارزهایی مانند بایننس کوین (BNB) جا به جا می‌شود) در این مقاله برخلاف بیشتر مطالبی که در اینترنت راجع به بیت کوین وجود دارد قصد صحبت پیرامون کارکرد، نحوه خرید اتریوم و نحوه خرید تتر که دو ارز بسیار مهم هستند، داریم. این مقاله ارزشمند را از دست ندهید! کارکرد اتریوم چیست؟ اتریوم (ethereum) در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط ویتالیک بوترین به جهانیان عرضه شد. اتریوم در اصل یک شبکه و سیستم بلاک چین غیر متمرکز و به صورت منبع باز است که رمز ارز بومی خود را با نام ETH یا اتر روانه‌ی بازار کرده است. رمز ارز اتریوم از اوایل عرضه‌اش تا به الان فوق العاده رشد داشته است و توانسته با جذب طرفداران بسیار به رشد خودش ادامه دهد. هرچند پیش بینی قیمت اتریوم کاری دشوار است اما برخی از کارشناسان آینده‌ی قیمت اتریوم را روشن می‌دانند. شبکه اتریوم برای تکمیل اهداف بیت کوین به خصوص ویژگی غیر متمرکز بودن آن به وجود آمد. اتریوم با ایجاد قراردادهای هوشمند (smart contract) هدفش این بود تا واسطه‌ها را حذف کند و البته موفق هم بود. شما به راحتی در این شبکه می‌توانید به شکل کاملا امن انتقال ارز داشته باشید. احتمالا اگر تا به حال انتقالات رمز ارزی انجام داده باشید، با استاندارد ERC-20 مواجه شده باشید. گرچه در حال حاضر GAS فی انتقال در شبکه‌ي بلاک چین اتریوم فوق العاده زیاد است و این یکی از معایب شبکه‌ی اتریوم محسوب می‌شوید. پس از توضیح راجع به رمز ارز مهم دیگر کریپتو یعنی تتر (USDT) به نحوه خرید اتریوم در ایران و البته نحوه خرید تتر در ایران نیز خواهیم پرداخت. کارکرد تتر چیست؟

مزایای ارزهای دیجیتال

مزایای ارزهای دیجیتال مزایای ارزهای دیجیتال به شرح زیر است: آنها زمان انتقال و معامله سریع دارند از آنجایی که ارزهای دیجیتال معمولاً در یک شبکه وجود دارند و بدون واسطه نقل و انتقالات را انجام می دهند، مدت زمان لازم برای نقل و انتقالات مربوط به ارزهای دیجیتال بسیار سریع است. از آنجا که پرداخت ها با ارزهای دیجیتال مستقیماً بین طرفین معامله بدون نیاز به هیچ واسطه ای انجام می شود ، معاملات معمولاً آنی و کم هزینه هستند. این روش در مقایسه با روشهای پرداخت سنتی که شامل بانکها یا اتاقهای تسویه حساب می شود ، بهتر است. معاملات الکترونیکی مبتنی بر ارزهای دیجیتال نیز ثبت و شفافیت لازم را در معاملات به ارمغان می آورد. نیازی به تولید فیزیکی ندارند و نمی توانند کثیف شوند بسیاری از الزامات برای ارزهای فیزیکی، مانند ایجاد تاسیسات تولید فیزیکی، برای ارزهای دیجیتال وجود ندارد. چنین ارزهایی همچنین از نقص های فیزیکی یا آلودگی هایی که در ارز فیزیکی وجود دارد ، مصون هستند.

ویژگی های ارزهای دیجیتال

ویژگی های ارزهای دیجیتال ارزهای دیجیتال فقط به شکل دیجیتال وجود دارند. معادل فیزیکی ندارند. ارزهای دیجیتال می توانند متمرکز یا غیرمتمرکز باشند. ارز فیات ، که به صورت فیزیکی وجود دارد ، یک سیستم متمرکز تولید و توزیع توسط بانک مرکزی و سازمان های دولتی است. ارزهای رمزنگاری شده برجسته مانند بیت کوین و اتریوم نمونه هایی از سیستم های غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال هستند. ارزهای دیجیتال می توانند ارزش را منتقل کنند. استفاده از ارزهای دیجیتال مستلزم تغییر ذهنی در چارچوب موجود برای ارزها است، جایی که آنها با معاملات خرید و فروش کالا و خدمات مرتبط هستند. با این حال ، ارزهای دیجیتال این مفهوم را گسترش می دهند. به عنوان مثال ، یک توکن شبکه بازی می تواند عمر بازیکن را افزایش دهد یا ابرقدرت های بیشتری به آنها ارائه دهد. این یک معامله خرید یا فروش نیست، بلکه نشان دهنده انتقال ارزش است. انواع ارزهای دیجیتال ارز دیجیتال یک اصطلاح جامع است که می تواند برای توصیف انواع مختلف ارزهایی که در حوزه الکترونیک وجود دارد استفاده شود. به طور کلی، سه نوع مختلف ارز وجود دارد: