0
Following
0
Follower
0
Boost

برج خنک کننده

کولینگ تاور یکی از تجهیزات بسیار مهم در صنایع بزرگ اعم از فولاد، پتروشیمی، و ... محسوب می گردد. برج خنک کننده چطور کار می کند؟ درون برج خنک کننده  هوایی که ترجیحا مقدار کمی رطوبت دارد در تماس با آب گرم قرار می گیرد. در چنین حالتی به دلیل وجود اختلاف انرژی و هم چنین گرادیان غلظت انتقال انرژی و جرم از آب به هوا صورت می گیرد. آب از فاز مایع تبخیر شده و به فاز بخار می رود و در اثر تبخیر مقداری انرژی را نیز به فاز گاز می برد، مقدار این انرژی بسیار بالاست و آن هم به دلیل بالا بودن گرمای نهان آب است. به این ترتیب در اثر تبخیر مقداری آب و خارج کردن گرما از فاز مایع دمای آب پایین می آید. لازمه انجام این فرایند این است که هوای مورد استفاده در برج دارای مقدار کمی رطوبت باشد، تا ظرفیت پذیرش آب تبخیر شده را داشته باشد. پس به صرفه نیست که از این روش در مناطق با رطوبت بالا مانند شمال کشور استفاده شود، زیرا به دلیل رطوبت بالای هوا در این مناطق بازدهی بسیار پایین می آید.

قرنیز های سنگی در دکوراسیون کفپوش

کاربردهای جالبی نیز نظیر امکان عبور دادن کابل و سیم و لوله های تاسیساتیبا ضخامت اندک از داخل قرنیزهای سنگی و همچنین اضافه شدن سیستم گرمایشی و روشنایی در آنها، از امکانات جدیدی است که به قرنیزها افزوده شده است. قرنیزها معمولا با ارتفاع 7 سانتیمتر به بالا ساخته می شوند. اندازه قرنیزهای آماده موجود در بازار معمولا 7 و یا 9 سانتیمتر است، که در صورت استفاده از آنها جهت عبور دادن سیم و کابل از داخل آنها ارتفاع و ضخامت آن میتواند افزایش یابد. مروری بر روش اجرای قرنیزها روش نصب قرنیزها : قرنیزها با توجه به جنس آنها و همچنین مصالح پشت کار، به روشهای مختلفی قابل نصب است. می توان آنها را بوسیله دستگاه های منگنه کوب به دیوار پشت دوخت و یا با استفاده از چسب ها و در بعضی از مواقع، در صورت سنگی بودن قرنیز به کمک دوغاب سیمانی، به دیوار چسباند. در صورتی که دیوار پشت کار از جنس گچ باشد و قرنیزها از جنس چوب یا MDF امکان استفاده از روش اول امکان پذیر است و اگر جنس قرنیز و دیوار شکننده و یا محکم باشد، باید از چسب ها استفاده گردد. درهنگام اجرای قرنیز به این نکته باید دقت نمود که مقاومت چسب باید به اندازه کافی باشد و به راحتی قرنیز از دیوار جدا نشود و رنگ چسب مورد استفاده با رنگ قرنیز مطابقت داشته باشد و یا از چسب های بی رنگ استفاده شود تا موجب کثیفی کار نشود.

عینک طبی ولنز طبی

عینک طبی یا لنز طبی لنز طبی یا عینک طبی هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند و انتخاب لنز طبی یا عینک طبی با توجه به زندگی افراد انجام می شود. لنز و عینک هر کدام معایب و مزایای مخصوص به خود را دارند. اما مزایای عینک طبی به نسبت لنز طبی بسیار بیشتر است چرا که عینک به دلیل اینکه بیرون از چشم قرار دارد و در معرض تماس مستقیم دست با چشم که منجر به عفونت می شود، قرار ندارد پس گزینه ی مناسب تری ست. از لحاظ قیمت می توان گفت که عینک طبی انواع مختلفی دارند و همچنین قیمت و هزینه مناسب تری دارند و نیاز به تعویض زود به زودی نیست. اما برخی معتقدند که کیفیت زندگی شان با لنز بهتر از عینک است. اما اگر از آن دسته از افرادی هستید که استفاده از لنز را انتخاب می کنید باید در قدم اول به نزد چشم پزشک خود بروید تا پس از معاینات به شما بگوید که آیا مستعد ابتلا به عفونت هستید یا خیر و اینکه تشخیص دهد شما شرایط و توانایی رعایت و استفاده از لنز را دارید یا خیر. اما استفاده از لنز چندان بی خطر هم نیست. مثلا این امکان وجود دارد که فرد به محلول حساسیت داشته باشد و یا دچار خشکی چشم می شوند. در این صورت پزشک تشخیص می دهد که بیمار باید دوباره از عینک استفاده کند. در ادامه به معرفی هر چه بهتر عینک طبی و لنز طبی خواهیم پرداخت مزایای استفاده از عینک طبی عینک در برابر وزش باد و گرد و خاک از چشم محافظت می کند. قیمت خرید عینک طبی بسیار کمتر از خرید لنزهای طبی تماسی است. استفاده از عینک چشم به دلیل اینکه خارج از چشم استفاده می شود، در برابر عفونت قرار نمی گیرد یا خیلی کمتر این اتفاق نمی افتد.