veridyenhosting
1+ Views

Web Hosting Firması Neden Önemli

Uzunca yıllar Bilgi Teknolojileri Sektöründe çalıştım. Değişik görev ve sorumluluklarla sayısız web projeleri içerisinde yer aldım. Sonra gün geldi, en önem verdiğim hobim olan fotoğrafçılık konusunda bir blog açmaya karar verdim. Neyse ki bu alanda iyi bir geçmişe sahiptim ve izleyeceğim adımlar hakkında yeterince detaylı bilgilere sahiptim.

Bir blog ya da herhangi bir web sitesi açma aşamasında doğru verilmesi gereken en önemli karar, sitenizi barındıracağınız şirket bence.

Her gün 30 binden fazla web sitesi kesintiye uğruyor. Dünya devi firmalar bile siber saldırı altındalar. Bu saldırıları önlemek için mükemmel bir çözüm ne yazık ki bulunmuyor. Saygın ve güvenilir bir web barındırma şirketi, bir güvenlik ihlali olması ve verilerinizi kaybetmeniz ihtimaline karşı, verilerinizin düzenli yedeklerini güvenli ve uzak bir sunucuya yedeklemelidir.

Web siteleri müşterilerinin günde 24 saat giriş yapabilmeleri için tasarlanmıştır. Ağustos 2013’te Amazon web sitesi 30 dakikadan daha uzun süre kapandı, dakikada 66.240 dolar kaybetti.

Güvenlik ihlalleri ve gelir kaybı sadece sorunların başlangıcıdır. Uzun kesintileri olan web siteleri düzenli olarak arama sıralamalarında düşüş görürler. Web siteniz kapalıysa geliştirdiğiniz harika içerikler arama motorları tarafından erişilemez ve dizine eklenemez. Bu, web sitenizin arama sıralamalarını olumsuz etkiler.

Web sitenizi nerede barındıracağınızı seçme zamanı geldiğinde web barındırıcınızın bir şekilde iş ortağınız olduğunu unutmayın. Onların hizmet anlayışı ve performansı işinizi doğrudan etkileyecektir. Geçmiş yıllarda yaşadıklarım ve bu blogu açarken yaşadığım deneyimlerden bir web sitesi barındırma sağlayıcı seçimi için en önemli ipuçlarının bir listesini oluşturmaya ve paylaşmaya karar verdim.

Bu kriter kesinlikle listenin en üstünde olmalı. Sitenizi yalnızca %50 çevrimiçi olan bir sunucuda barındırıyorsanız, ziyaretçilerinizin, işinizin ve varsa gelirinizin yarısını kaybedersiniz! Web barındırıcınız çalışma süresini garanti etmelidir. Çalışma süresi %100 olan bir ana bilgisayar bulamazsınız, ancak en azından %99.5 çalışma süresini garanti eden web barındırma şirketi arayın. Ayrıca, sunucunun yedekliliğini de kontrol edin, bir elektrik kesintisinde hangi yedek enerji kaynakların mevcut olduğunu sorun. Örneğin, bir yedek jeneratör ve kesintisiz güç kaynağı (UPS) gibi.

Sunucunuzun güvenilirliğinden sonra kurumsal, zamanında müşteri desteği sağlayacak bir firma olmalıdır. Müşteri desteğinin mutlaka telefon yoluyla olması gerekmez, e-posta desteği bile bir problemin ilgilisine yükseltilmesini (escalation) sağlıyorsa ve problem zamanında çözülüyor ise bu bile yeterlidir. Bu desteğin 24/7 olması gerekir. Web sitenizin sunucusu ve şebekesi resmi tatil günleri de dahil 24/7 izlenmelidir.

0 Likes
0 Shares
Comment
Suggested
Recent
Cards you may also be interested in
Korean 101: Love Confessions with Spirited Away
It's time for a little romance, Vinglers! Love confessions thanks to Spirited Away! This card is from a suggestion by: @eunjungt21!!! I'll take care of/protect you: 지켜줄게 (ji-kyeo-jul-ke) I miss you so much: 너무 보고 싶어 (neo-mu bo-go-ship-eo) There is only you: 너밖에 없어 (neo bak-e eob-seo) Literally, "outside of you there is nothing." Let's go eat: 밥 먹으러 가자 (bap meok-eu-reo ka-ja) Let's grab a drink together: 우리 한잔 할래? (oo-ri han-jan hal-lae?) Usually only for alcohol...for coffee be specific and say "커피 한잔 할래?" Let's be happy: 행복하자! (haeng-bok-ha-ja) I love you: 사랑해 (sa-rang-hae) Tagging my usual learn Korean chingus~ @NysA @xanderskissme @AmbieB @Jiyongixoxo @BabySheep @phantomsluvr @Rhia @VixenViVi @JohnEvans @RobertMarsh @ElizabethT @ArmyofKookie @shantalcamara @KittyKpop @jannatd93 @cthulu @HarperKennett @musicundefined9 @DekaraMiller @Mahealani @kpoplove89 @tannyo @IMNII @kpopisnylife @KoreanLove2 @lawtont @baileykayleen @oceanseokjin @Sammie99522 @RoyallyPrincess @heidichiesa @asterkimchee @CurrySoop @malibella @puppycatX0X0 @notgucci3 @Lizzeh @reallychelsea @JorgeRAMME @adikiller @blazinpurplehl @kvnguyen @lupemontserrat @ParkMinRin13 @peytoncarter2 @aguileragissel @FallingByeol @adritha13 @toughcookie @TesneemElAlami @VWolf12XOXO @ToyaH @aleciaLOVES @no5alive @AnnahiZaragoza @TravelSizedGirl @kthyl @Adetoro @linzi0302 @hahabts @primodiva93 @cindystran @Saeda1320 @misssukyi @preeta @Yearnin2learn @DorisMay27 @iforisabelle @TLeahEdwards @robertakm64 @azaraa @JeanNwagbuo @aliahwhbmida @WiviDemol @ariana2k @sosoaloraine23 @hisundays @3mmY4 @sukkyongwanser @asterkimchee @misssukyi @MandySpaulding @LatoyaHudson @Claymorex @SaraHelguero @thatkdramalover @sierradimes @TokkiGwiyomi @AnelVega @KaiTakashima @UKissMeKevin @jemitza @VWolf12XOXO @HuonTreeRoo @lovebluecolor @kel53 @JezziCrypt @LysetteMartinez @Fleurdemai00 @oxSoZeroxo @k0reanbbyq @ceramoore3 @YessicaCardenas @Kuramariin @jannatd93 @herreravanessa9 @WiviDemol @VixenViVi @Roxy1903 @NiaLuv19 @kmayong @Baekyeol27 @9thMuse @Ilikepancakes @CandaceJordan @RobertMarsh @KiKi29 @Rhia @AnnahiZaragoza @YGWinner @EllieDean @LizaNightshade @panouvang123 @sherrysahar @mistymaity @GuerlyReyes @maralatto @shantalcamara @paszikelly @SerenaMcG @unbreakable1109 @Diablo6 @YessicaCardenas @Tigerlily84 @JorgeRAMME @Bose @AegyoBunny @VivianCrespoMed @Airess95 @SHINee808 @DaisySalazar @Pickles440 @BryAnnaAhrens @CloverShadows @JordanShuler @ChrystalA @Diajuni @minsangu @TatyTheTot @GraceWatson @NickySerban @Sinique @AnaMata7397 @nightcoreanimen @KarlythePanda66 @KellyOConnor @trashlord @hyolouxx @Sarahwifi @JayDay @nettaj1013 @Miyukichan @XergaB20 @pharmgirlerin @JasmineWilliams @toughcookie @warjeensuleiman @DasiaB @talimarks @ckienitz @KeyBoss @ChristiMarie @YokoUdoran @hayesfordaze @KagamiTaiga @malibella @ocherrylimeadeo @DjKpop12 @reyestiny93 @ZeeRow